Skip to content

Vzdor-strana práce odpovedá na otázky TV Markízy o skončenom policajnom vyšetrovaní nášho bilbordu

leninAko mnohí z vás určite zaregistrovali, na jeden z našich bilbordov, na ktorom bol vyobrazený V.I. Lenin s jeho citátom: „Sila kapitálu a burzy sú všetkým. Parlament a voľby sú len bábky,“ ( viď na obrázku ) podal pán Ladislav Rovinský trestné oznámenie. Vyšetrovateľ košickej kriminálnej polície trestné oznámenie odmietol, na čo podal pán Rovinský sťažnosť a následne Okresná prokuratúra Košice II túto sťažnosť zamietla. Televíza Markíza odvysielala na túto tému v Televíznych novinách už dve reportáže, poslednú 5. 9. a pozrieť si ju môžete v Archíve TU. Redaktor z TV Markíza nám zaslal otázky pre chystanú reportáž o skončenom vyšetrovaní, no v odvysielanej reportáži z odpovedí použil len niekoľko krátkych viet, preto celú reakciu Vzdoru-strany práce si môžete prečítat v tomto článku.


Redaktor TV Markíza Jozef Demeter nám položil tieto otázky: Rád by som získal vyjadrenie strany k skončenému vyšetrovaniu. Orgány potvrdili, že skutok sa nestal. Čo na to hovoríte ? Billboard pár dní po odvysielaní šotu z miesta zmizol…prečo ste ho stiahli ? Trváte na tom, že ste takouto formou propagácie postupovali správne ? – nevytvára to podľa Vás priestor pre obdobné aktivity na opačnej strane politického spektra? (extrémna pravica a pod.)

Odpovede Vzdoru-strany práce
Na otázky redaktora TV Markíza Jozefa Demetera odpovedal Miroslav Pomajdík- podpredseda Vzdoru-strany práce:

 

1. Čo sa týka vyšetrovania, naša strana sa ním nijako nezaoberala, kedže máme množstvo dôležitejšej práce a aktivít, ktorymi chceme posunúť Slovensko k spravodlivejšiemu systému a tým systémom je pre nás socializmus poučený z chýb minulosti, no nadväzujúci na všetky úspechy a pozitíva niekdajšieho socialistického systému, za socializmus obohatený o poznatky prítomnosti a za socializmus s víziou do budúcnosti. Pána Rovinského sa pýtame, kedy podá trestné oznámenia aj za rozkrádanie národného majetku, ktorý budovali všetci pracujúci? Kedy podá trestné oznámenia na finančné skupiny a oligarchov, ktorí vlastnia v tejto krajine všetko, vrátane verejnej mienky? Kedy ich pán Rovinský zažalujete za to, že popierajú iným možnosť žiť slušný a materiálne zabezpečený život pracujúceho človeka? Toto pánovi Rovinskému nevadí, kedže sa nijako proti tomu nestavia, na rozdiel od nás. Vadí mu však to, keď niekto s tým chce konečne niečo robiť…to sme už potom pre neho extrémistická strana a treba nás rýchlo odsúdiť a zakázať, na radosť všetkých tých, čo rozkrádajú a devastujú našu krajinu. Výsledok vyšetrovania sme zobrali na vedomie a vidíme, že vyhral zdravý rozum.

2. Čo sa týka bilbordu pri ktorom ste natáčali, tak naša strana grafiku na ňom nestiahla, ani sme nijako ďalej nesledovali jej osud. Je možné, že bola poškodená, alebo jej už jednoducho skončilo predplatené obdobie. Čo sa týka grafiky na tomto bilborde, tak rovnaká grafika bola umiestnená na viacerých miestach Slovenska a žiadnu sme nestiahli, nemali sme na to dôvod, kedže si za ňou plne stojíme a môžete ju objaviť aj na našej oficiálnej webovej stránke.

3. Prečo sme zvolili práve tento motív a citát? Preto, lebo ho považujeme za najvýstižnejší na dnešnú dobu. V.I.Lenin v tomto citáte vystihol podstatu fungovania súčasného protiľudového režimu a my chceme aby sa ľudia zamysleli. Už vo svojom manifeste sme poukazovali na to, čo znamená pre nás demokracia: demokracia znamená, že o niečom rozhodujeme, nie len že sa môžeme sťažovať na ťažký život a pritom našu krajinu a svet ovláda niekoľko oligarchov prostredníctvom ich korporácií bánk, politikov, médií… a ľudia, ktorí nič nemajú, o ničom ani nerozhodujú. Ak nemáme v rukách hospodárstvo, ak nepracujeme pre seba, ale pracujeme pre kapitalistov, neraz v neúnosných podmienkach, poprípade sme nedobrovoľne nezamestnaní, nedá sa hovoriť o demokracii.

4. Vzdor-strana práce je stranou antifašistickou a tvrdo sa staviame proti nacizmu a fašizmu, no extrémna pravica sa eliminuje ináč, ako dilemou, či si niečo môžu dať, alebo nedať na bilbord… Pán redaktor, vy hovoríte o nejakom vytvárani priestoru pre obdobné aktivity pre extrémnu pravicu, čo je úsmevné, kedže tá má teraz na Slovensku a v Európe opäť priaznivé podmienky a na šírenie jej propagandy jej absolutne vyhovujú dnešné podmienky propagácie. Slovenská neonacistická a neofašistická-neoľudácka scéna na Slovensku je tak dobre adaptovaná a tak jej vyhovujú dnešné pomery pre šírenie ich propagandy, čoho dôkazom je aj to, že v dnešnej dobe majú svojho župana a svojich ľudí vo vedení kraja. To, že veľakrát hovoria, o tom, že tu nie je sloboda slova, že nemôžu povedať na plné ústa, čo si myslia, to je práve naopak, ich nejväčšou zbraňou a možno si to ani väčšina z nich neuvedomuje, lebo takto ľuďom servírujú len náznaky svojich cieľov, hovoria si nacionalisti a vlastenci a tak je verejnosť náchilnejšia k ich podporovaniu a obrane, ako keby pred nimi odhalili svoju pravú tvár…   lenin 11193336_962476230449412_3218041513182713939_n

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *