Skip to content

Príspevky z Fondu solidarity, odovzdala delegácia Vzdoru-strany práce prepustenému predákovi Margalovi

zelenu-margalovi-opravaZástupcovia VZDOR-strany práce navštívili v nedeľu 9. augusta Jána Margalu, aby mu odovzdali solidárne príspevky od členov a sympatizantov našej strany. Celkovo sa od vyhlásenia zbierky, ktorá nebola ani riadne propagovaná, vyzbieralo 130 €, ktoré sme riadne odovzdali Jánovi Margalovi a jeho rodine. Peniaze budú použité na splatenie vyživovacej povinnosti ako aj na nákup školských pomocok pre Margalovho maloletého syna.

Prepustený Ján Margala sa súdi so spoločnosťou Cargo vo veci neoprávneneho prepustenia z práce už niekoľko rokov. Aj keď medzitým už dosiahol dôchodkový vek, dôchodok nemôže prijať, nakoľko by celý spor stratil zmysel. On ani jeho družka preto nemajú nárok na žiadne dávky, jeho príjem tvorí cca 50 € mesačne, ktoré si privyrobí.

Ďakujeme všetkým členom a sympatizantom, ktorí sa podielali na tejto solidárnej akcii. Pokračujeme aj v mesiaci august! Spoločne vydržíme a dotiahneme spor so spoločnosťou CARGO do úspešného konca. Viac o kauze predáka Margalu sa dozviete TU: Odborársky predák Ján Margala sa postavil bačovaniu na železnici: Čakalo ho prepustenie, no jeho boj neskončil 

VZDOR-strana práce

zelenu-margalovi-oprava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *