Skip to content

Odborársky predák Ján Margala sa postavil bačovaniu na železnici: Čakalo ho prepustenie, no jeho boj neskončil

1240536_559050390827013_865801888_nMesačný príjem prepusteného predsedu Železničiarskeho robotníckeho odborového zväzu Jána Margalu predstavuje v súčasnosti 0 €.. VZDOR – strana práce už priniesla niekoľko správ o súdnom spore Jána Margalu so Železničnou spoločnosťou Cargo vo veci nezákonného prepustenia z práce v roku 2013. Ján Margala mal byť prepustený z dôvodu závažného porušenia pracovnej disciplíny, napriek tomu, že našej strane sa dodnes nepodarilo vypátrať v akej konkrétnej veci malo dôjsť k porušeniu a ani osobu, ktorá ho pri tomto porušovaní pristihla.


Mali sme ale možnosť hovoriť s jeho bývalými nadriadenými, ktorí boli rozčarovaní s dôvodom jeho prepustenia a o Jánovi Margalovi sa vyjadrili veľmi pozitívne. Predseda ŽROZ je presvedčený, že ide o politickú záležitosť, nakoľko jeho odborový zväz nesúhlasil s hromadným prepúšťaním a ani s rozdeľovaním železníc.

Úrad práce v Novom Meste nad Váhom však disponuje dokumentom, že Ján Maragala bol prepustený pre nadbytočnosť. Je vôbec možné, aby existovali dva dokumenty, kde v jednom bol odborársky predák so 40 ročnými pracovnými skúsenosťami prepustený raz pre nadbytočnosť a raz pre porušenie pracovnej disciplíny?

Ján Margala je v súčasnosti nútený  požičiavať si peniaze od vlastnej rodiny, aby tej svojej zabezpečil existenciu. On ani jeho družka nemajú žiaden nárok na sociálne dávky, nakoľko prepustený odborár odmietol prijať dôchodok a naďalej sa súdi so spoločnosťou CARGO o nezákonnom prepustení a žiada opätovné prijatie do zamestnania.

Ak by dôchodok prijal, stratil by nárok na odškodné a odstupné. Jedinou cestou pre Jána Margalu je pokračovať v spore nie len so spoločnosťou Cargo, ale prakticky s celou politickou garnitúrou, ktorej nejde o prospech spoločnosti, ale o zisk svojich sponzorov a kamarátov.

Preto VZDOR-strana práce vyhlasuje verejnú zbierku na podporu Jána Margalu a jeho rodiny. Sme si vedomí, že to nie je len vecou Jána Margalu, ale nás všetkých! Nesmieme a nechceme sa vykašľať na tých, ktorí sú odhodlaní bojovať za svoje práva. VZDOR-strana práce z týchto zdrojov poskytne Jánovi Margalovi a jeho rodine potrebnú materiálnu pomoc a nenechá ho napospas osudu a úžerníkom.

VZDOR-strana práce je ochotná pomáhať prepustenému predákovi aj po ostatných stránkach, ako napríklad podpora a publicita v súdnom procese, či právna pomoc.

Svoje solidárne príspevky pre Jána Margalu posielajte na tento účet:

Číslo účtu  5054276611/0900       IBAN       SK8409000000005054276611   do správy uveďte heslo “ŽROZ”

Solidarita zvíťazí!

 

Foto: R. Prekop

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *