Skip to content

Budovanie rýchlostných ciest pomôže v boji s nezamestnanosťou v najchudobnejších regiónoch SR

winding_road_8„Všetky cesty vedú do Ríma“ – tak hovorí stará múdrosť. Veru starovekí Rimania a otroci museli byť výborní stavitelia. Pomocou kameňov, a z dnešného pohľadu primitívnych nástrojov, postavili cesty, ktoré pretrvali dodnes. Hoci väčšinou len ako turistické atrakcie. Dá sa toto povedať o súčasných slovenských cestách? Rozhodne nie. Naše cesty sú atrakcie v negatívnom zmysle. Nebudem sa rozpisovať o ich otrasnom stave, dlhom čase výstavby každého úseku, množstve premrhaných financií a pod. Toto všetci vieme a poznáme na vlastnej koži ako cestujúci v aute alebo autobuse.

Skôr je mrzutá skutočnosť, že oblasti Slovenska, ktorým by cesty najviac pomohli sú s ich výstavbou na chvoste. Paradoxne je tam množstvo nezamestnaných, ktorí by na ich stavbe našli prácu. Ďalšie pracovné miesta sú v strojárskom priemysle – výroba a montáž stavebných strojov a dopravných prostriedkov, ich údržba a opravy.

Aktuálny príklad sú okresy Rožňava, Zvolen, Rimavská Sobota a Košice. Výstavba rýchlostnej cesty má byť údajne dokončená až v roku 2040. Táto správa spôsobila vlnu nevôle medzi obyvateľmi aj predstaviteľmi samospráv.

Napríklad na rokovaní v Košiciach sa zúčastnil i rožňavský primátor, Pavol Burdiga, a uviedol, že doteraz sa pod petíciu za urýchlenie výstavby rýchlostnej cesty podpísalo 3 500 ľudí. „Ja som sa ozval ohľadom tunela Soroška, ja to beriem ako najväčšiu prioritu,“ dodal Pavol Burdiga po pondelkovom rokovaní.

Keď sa stavia pre peniaze…

Žiadosť o urýchlenie výstavby rýchlostnej cesty R2 v úseku Gombasek – Včeláre vychádza hlavne z dôvodov zníženia nezamestnanosti, ktorá na Gemeri presahuje 25 %. Vytvorenie veľkého množstva pracovných príležitostí umožní nájsť prácu ľuďom z baníckeho a hutníckeho priemyslu, ktorý v tejto časti Slovenska po nástupe kapitalizmu skrachoval pod tlakom domácich a zahraničných špekulantov.

Špekulácii podlieha aj výstavba ciest. Napriek moderných materiálom, strojom a technológiám trvá ich stavba neúmerne dlho. Prečo? Nuž preto, že kapitalistické firmy potrebujú čo najvyšší zisk a preto stavajú čo najdlhšie. Viac času – vyššia cena – viac peňazí. To je logika kapitalizmu. Ďalším zdrojom zisku je nehanebné kradnutie z verejných zdrojov formou rôznych dotácii a neplatenie menším firmám a živnostníkom. Vlastne rozhodujúcu časť zisku tvoria práve dotácie a renta, nie úspory na nákladoch.

Doprava a cesty pre potreby občanov!

VZDOR – strana práce má na problematiku dopravy a výstavby ciest v Slovenskej republike jednoznačný názor. Dokumentuje to náš politický program, kde máme o doprave uvedené toto:
– Obmedziť individuálnu dopravu formou zdostupnenia a modernizácie verejnej dopravy.
– Jediným oprávneným prevádzkovateľom hromadnej dopravy sú mestské alebo štátne podniky. Je vylúčené, aby polosúkromné firmy boli dotované mestami.
– Všetok zisk sa vráti do rozpočtu mesta/štátu.
– Obnova železničných tratí.
– Preferovať budovanie podnikov blízko železničných trás.
– Stopercentná elektrifikácia železníc.
– Modernizácia vlakov a služieb.
– Zlúčenie železničných spoločností do jednej so značkou Národný podnik.
– Zjednotenie zliav pre všetky druhy dopravy.
– Zavedenie rýchlovlakov na trase Košice – Žilina – Bratislava, so zastávkami výlučne v týchto mestách.
– Dokončenie diaľnic.

Ing. Ivan Gaľa- VZDOR – strana práce, východné Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *