Skip to content

Predslov k politickému programu Vzdoru- strany práce: Voliť nestačí, organizujme sa

logo-nove Vykorisťovaní a utlačovaní obyvatelia Slovenska, ktorí slúžite ako kvalifikovaná lacná pracovná sila pre násobenie ziskov finančných magnátov a ešte máte byť za to vďační a ďakovať svojim „chlebodarcom“, okradnutí o všetko, čo ste vlastnými rukami vybudovali, orabovaní o základné ľudské práva, tvrdo pracujúci, neraz odlúčení na celé mesiace od vlastných rodín, aby ste vlastným potom zabezpečili existenciu pre seba a svoje deti a pritom naplnil vrecká úžerníkov a parazitov, dovoľte, aby sme ako jediná revolučná marxisticko-leninská strana na Slovensku predstavili svoj riadny politický program. Sme marxisticko-leninskou stranou, ktorá si plne uvedomuje, že súčasné kapitalistické zriadenie je tu len v prospech triedy vykorisťovateľov, vidíme, že napriek pokroku v technológiách sa ľudstvo nemá lepšie ale naopak, prudko rastie počet ľudí v sociálnej núdzi. Aj ten, kto pracuje je chudobný.

Vidíme, že kapitalizmus potrebuje na svoje fungovanie vyvolávať celosvetové konflikty. Výsledky našej práce sú odsávané svetovým kapitálom a naša vykonaná práca sa teda neprejavuje v raste životnej úrovne, práve naopak, sociálne práva sú prekážkou vo fungovaní trhu. Keďže výsledky práce celých národov sú odsávané svetovým kapitálom, ktorý navyše stále tlačí na znižovanie nákladov, predovšetkým na pracovnú silu, na zabezpečenie životných potrieb obyvateľstva neostáva mnoho prostriedkov.

Jediná možnosť, ako zmeniť súčasnú situáciu, je dostať sa do konfliktu s vládnucou triedou kapitalistov. Žiadne prostriedky navyše nám z neba nespadnú. Politické strany, ktoré sú poskokmi kapitalistov nikdy nepriniesli a ani neprinesú zlepšenie životnej úrovne. Môžu priniesť len nekonečné sľuby a heslá. Finančný kapitál je plne previazaný s politikou do ktorej pumpuje gigantické sumy. On rozhoduje o čom sa bude a o čom sa nebude hovoriť, on rozhoduje o čom sa bude premýšľať, čo je v móde a čo je na smiech. Kapitalistické zriadenie založené na vykorisťovaní človeka človekom musí byť nahradené socialistickým zriadením, v ktorom pracujeme spoločne pre seba, nie spoločne pre vrchných 5%. Neexistuje žiadna legislatívna úprava, ktorá zmení súčasnú situáciu bez toho, aby šla proti záujmom kapitálu, či už domáceho alebo svetového.

Súčasný poriadok a právo stavia zisk a vykorisťovanie vysoko nad človeka a jeho potreby. Okrem toho, že nepracujeme pre seba, pre spoločnosť, ale pre súkromných vlastníkov podnikov, neraz za 400 € mesačne, platíme si zdravotné odvody, ktoré však nejdú na poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ale na zisky súkromných spoločností, platíme za lieky, ktoré sme zaplatili najmenej 1000 krát.

Za samozrejmosť, akou je pre pracujúceho človeka strecha nad hlavou a teplo domova, platíme úžerníckym bankám na úrokoch tisícky eur za nič! Pre banku je to číslo, pre nás sú to však tisícky riadne odpracovaných hodín. Ak sa niekto pokúsi narušiť hodnoty súčasného zriadenia, okamžite čelí obvineniu a súdy rozhodnú v jeho neprospech, dôjde k zablokovaniu účtov. Krajina, ktorá sa postaví medzinárodnému zločineckému kapitálu sa dostáva do ekonomickej a politickej izolácie, čelí rozsiahlej ohováračskej kampani, snahám o rozvrat, kontrarevolúciu až po otvorený vojenský zásah. Najväčším dôkazom protiľudovosti kapitalizmu je fakt, že v čase kríz na svoje ďalšie fungovanie, prerozdelenie trhov a naštartovanie ekonomiky potrebuje svetové konflikty, v ktorých nechá zomrieť milióny ľudí.

Naša strana nepotrebuje „voličov“. Tých potrebujú strany, ktorým ide o to, dostať sa ku korytu a odplatiť sa svojim sponzorom. Nepotrebujeme ľudí, ktorí nás zvolia a budú dúfať, že im bude lepšie. Nechceme ľudí, ktorí budú čakať, že „tam niečo spravíme“. Potrebujeme ľudí, ktorí aktívne stoja za revolučnými požiadavkami, ktoré dokážu podporiť v uliciach, štrajkoch, ale aj ďalšími formami. Potrebujeme odvážne a uvedomelé obyvateľstvo Slovenska, pretože stojíme proti mocnému nepriateľovi.

VZDOR – strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *