Skip to content

Pochod Čechov a Slovákov proti kapitalizmu: Predseda Pirošík rečnil o príčinách nášho boja za socializmus

dsc04001Dňa 21. februára sa 6 členná delegácia strany VZDOR-strana práce zúčastnila zhromaždenia proti kapitalizmu a za socializmus, ktorá bola spojená so spomienkou na Víťazný február 1948. Organizátormi boli marxisticko-leninské strany a organizácie z Československa, predovšetkým Komunistická strana česká 21 (KSČ 21), Klub českého pohraničí, VZDOR-strana práce a Revolučný svaz přátel Ernsta Thalmanna. Účastníci zhromaždenia sa zišli pred palácom Flóra, odkiaľ pokračovali skandovaním hesiel ako „Kapitalizmus – vojna bieda hnus“, „Nech žije socializmus“ alebo „Pracujúcim fabriky, pracoviská, kliniky!“   Na Olšanskom cintoríne zhromaždenie pokračovalo pietnym aktom kladenia vencov a kytíc na hrob československých revolučných osobností, vrátane prezidenta Klementa Gottwalda. Akciu navštívila aj šestica antikomunistov, už tradične miešajúca jablká s hruškami a presvedčená o neomylnosti účelovej „teórie dvoch totalít“, ktorá tvrdí, že komunizmus je to isté ako nacizmus. S heslom „Málo bylo Mašínů“ schvaľovali teroristický čin. My sme na rozdiel od nich ukázali svoju ľudskosť a humanizmus. A ak tvrdia, že sme rovnakí ako nacisti, mohli by navštíviť aj zhromaždenie nacistov a rozdiel by bol ihneď citeľný.

Príhovor predsedu strany Stanislava Pirošíka: Vážení priatelia, som rád, že môžem na tomto mieste hovoriť ako zástupca novej komunistickej strany na Slovensku, ktorá nesie názov VZDOR-strana práce. Túto stranu sme založili preto, lebo sa cítime byť komunistami a odmietame prezliekať kabáty. A keď kabát začínajú prezliekať samotné strany, ktoré vo svojom názve nesú slovo “komunistická”, neostalo nám nič iné, ako založiť stranu novú. A dnes po roku a pol od jej založenia sme radi, že sme tak spravili, pretože vidíme, že naša energia, čas a financie nevychádzajú nazmar.

Sme presvedčení, že kapitalistické zriadenie je odsúdené na zánik a je likvidačné pre drvivú vačšinu svetovej populácie. A samotný systém nám to neustále dokazuje. Desiatka ľudí vlastní toľko, ako zbytok planéty, schyľuje sa k novému vojenskému konfliktu, všetky štáty Európy sa po krk topia v dlhoch, predstavitelia revolučných organizácii sú prenasledovaní, rastie počet ľudí, ktorí sa ocitajú v existenčných problémoch napriek tomu, že sú zamestnaní. Mladí ľudia majú problém založiť rodinu a osamostaniť sa. A ak sa im to aj podarí, teda ak nemám na mysli zbohatlíckych synáčikov, ktorým ocinko kúpi byt, prisajú sa na nich bankárske pásomnice v podobe hypoték, kedy neraz namiesto jedného domu zaplatia dva! Pre banku sú to čísla, pre ľudí sú to však reálne odpracované hodiny neraz v ťažkej práci, alebo v niekoľkých zamestnaniach + odriekanie.

Ľudia v snahe uživiť rodiny, sú nútení opustiť vlastnú krajinu a celé mesiace nevidia svoje rodiny. Hlavne že sme mali na Slovensku referendum, o údajnej ochrane rodiny. My komunisti sme toto referendum odmietli ako pokrytecké, pretože nás nezaujíma papier, ale realita. MInister sám vyháňa ľudí a radí im, aby nerobili za 300 €. Čo je toto za režim, za krajinu a čo je toto za ministra? Zo základných ľudských práv sa stáva biznis – strecha nad hlavou, zdravotná starostlivosť, vzdelanie, dochodok – všetko sa stalo biznisom. Nejaký zmrd-akcionár, ktorý si sedí na stoličke má 10 % peňazí z CT snímkov, ale niekto kto pracuje 8 či 12 hodín denne sa musí báť ísť k zubárovi!

Dôchodcovia, ktorí 40 rokov pracovali sa musia báť ísť do lekárne, lebo za lieky doplatia rovnako, ako by prekročili rýchlosť v obci o 100 km/h. Zatiaľ čo my odvádzame odvody na zdravotnú starostlivosť, tak platíme za lieky, ktoré sme zaplatili najmenej 1000-krát. My nemáme právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť, ale poisťovne majú právo na zisk !!! Áno ZISK – ten je hnacím motorom kapitalizmu. Všetko pre zisk, nič pre človeka. Sociálna politika je naopak prekážkou biznisu a voľnému trhu. Každý sociálny krok je obrovským polenom hodeným pod nohy kapitalistu.

My komunisti si naopak myslíme, že hnacím motorom má byť maximálne uspokojenie potrieb obyvateľstva. Prečo pred 40 rokmi sme šli do dôchodku v 60-tke a dnes nestačí ani 62 rokov? Ak je tento systém taký pokrokový, nemalo by to dnes byť 55 rokov? Každým rokom počúvame o náraste výroby, produkcie a raste HDP. Vobec sa to však neprejavuje na životnej úrovni. Znamená to len toľko, že naše národy sú výkonnými a lacnými otrokmi. Nepracujeme pre seba, ale pre hŕstku kapitalistov. Aj keby sme sa pretrhli od práce, za kapitalizmu sa lepšie mať nebudeme – práve neopak – dozvedáme sa, že vraj si žijeme “nad pomery”. Kapitalisti tak sami priznávajú, že ich systém je neschopný zabezpečiť ľuďom dôstojný život a ešte im hovorí “buď rád, že máš v tejto ťažkej dobe prácu”. Niekto však toto celé hádže za hlavu a hovorí, že najdôležitejšie je, že sa možeme sťažovať a vyjadrovať, že vraj je tu demokracia. Ja sa však musím opýtať PRE KOHO DEMOKRACIA, PRE KTORÚ SPOLOČENSKÚ TRIEDU?

Oni nazývajú demokraciu pre triedu vykorisťovateľov demokraciou pre všetkých. My chceme naopak demokraciu pre tých, ktorí pracujú. Pretože ja si myslím, že demokracia je tu vtedy, keď môžeme o niečom rozhodovať a nie len sa sťažovať. A o niečom rozhodovať budeme vtedy, keď bude krajina patriť tým čo pracujú a nie keď sa po stej demonštrácii, kde sa len lamentuje a sťažuje rozídeme domov. Navyše trieda vykorisťovateľov nám už 1000 krát dokázala, že ak sme ju porazili v jej vlastných voľbách, je ochotná dopustiť aj vojenské prevraty a krviprelievanie, len aby neprišla o zisky. Napriek tomu všetkému, byť dnes skutočným komunistom, to chce odvahu. Organizuje sa štvanica na všetko komunistické, v médiách, na školách a roznych mimovládnych inštitútoch a na iných propagandistických útvaroch. Ale naozaj ma teší, že pokiaľ sa objavíme v médiách, tak väčšina diskutujúcich tvrdí niečo úplne iné, než to, čo rozhlas a televízia opakujú celý rok. Je mi naozaj ľúto mladých ľudí, ktorí tejto lacnej mašinérii podľahli, ale o budúcnosť sa nebojím, sám protiľudový režim si vychová budúce generácie, ktoré ho zvrhnú.

Prečo sa súčasný režim tak bojí komunistov, keď sme takí smiešni, sprostí a zaostalí? Keď patríme na smetisko dejín? Prečo sa radšej neboja návratu broznovej sekery a pästného klinu? Vedia, že včera sa nám smialo 8 ľudí z 10, dnes sa smeje už len 5 a zajtra to bude ešte menej. Niekde som počul, že marxizmu-leninizmu najlepšie chápe 20% ľudí: 10% najbohatších a 10% najchudobnejších. A oni vedia, že máme pravdu, vedia, že tento už tak úbohý stav v Európe nie je večný, vedia, že nás čaká éra nepokojov, zápasu o chlieb a holý život. Vedia, že my komunisti sa nenecháme opiť rožkom, vedia, že keď sa povie “kapitalizmus”, neznamenajú to len nemeckí dôchodcovia miešajúci kávičku na poludnie v meste, ale aj milióny a miliardy ľudí v mizérii pričom tieto dva javy spolu súvisia. Sme komunisti, pretože sme ľudia!

Na záver dovoľte vymenovať 18 dôvodov, prečo ÁNO socializmu:

1. socializmus neprináša formálne možnosti, ale reálne vyslobodenie sa spod vykorisťovania

2. v socializme nie sme otrokmi niekoľkých magnátov, ale pracujeme sami pre seba

3. v socializme slúži stroj človeku, nie človek stroju

4. v socializme pracujeme preto aby sme žili, nežijeme preto, aby sme pracovali

5. v socializme nikto nikomu “nekradne” prácu, lebo je prístupná pre všetkých

6. socializmus nevyúsťuje do hospodárskych kríz a nepotrebuje vojny na naštartovanie ekonomiky

7. socializmus je diktatúrou pracujúcej väcšiny nad bývalými vykorisťovateľmi

8. socializmus nie je slúžkou imperializmu, ale jeho úhlavným nepriateľom

9. socializmus potláča každú snahu znovuzaviesť vykorisťovanie a spraviť z ľudských bytostí “ľudské zdroje”

10. socializmus nedovolí, aby prírodné a nerastné bohatstvo patrilo len jednotlivcom

11. socializmus spája ľudí všetkých národov a rás proti kapitalizmu, zatiaľ čo kapitalizmus ich rozoštváva a rozdeľuje

12. socializmus prudko znižuje kriminalitu

13. pred socializmom mafiáni a špekulanti utekajú, v kapitalizme vládnu

14. v socializme sa vaše dieťa nedostane k drogám

15. socializmus je 100%-ný antifašizmus

16. v socializme zdravie nie je tovar

17. v socializme je bývanie skutočným právom

18. v socializme si nemusíte brať pôžičku na vzdelávanie

dsc04001

 

dsc04008

 

dsc04012

 

dsc04017

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *