Skip to content

Otvorený list predstaviteľom obce Valaská Dubová

hlavicka_01 Vážené zastupiteľstvo obce Valaská Dubová, vážený starosta, v súvislosti s blížiacim sa referendom som si v médiách obce pozrel a vypočul politickú reklamu, ktorá toto referendum označuje za “referendum o ochrane rodiny” rozhlas vyzýval, občanov, aby prišli “chrániť rodinu” a dokonca, aby hlasovali 3xáno. Na hlavnej stránke obce www.valaskadubova.sk je reklama s nápisom “Vstaňme a konajme” “3xáno rodine”. Reklama na stránke však nebola označená ako inzercia. Pokiaľ sa jedná o reklamu, prosím Vás na základe Zákona o slobodnom prístupe k informáciám o zverejnenie zmluvy inzerujúceho s obcou.

 

Pokiaľ sa však nejedná o objednanú politickú reklamu, som presvedčený, že obec konala nekorektne. Obec mala prostredníctvom médií informovať občanov o dátume, čase a mieste konania referenda, prípadne o referendových otázkach. V žiadnom prípade však nemala referendum vysvetľovať po svojom či dokonca navádzať, ako treba hlasovať. Takéto správanie obce ma pobúrilo a dovoľte, aby som vysvetlil prečo.

V prvom rade si myslím, že dané referendum, nie je o ochrane rodiny. Je v podstate úplne o ničom. Rodinám žiadnym spôsobom nepomôže. Nezlepší ich situáciu. Hrozba, ktorú prezentujú ľudia z tzv. Aliancie za rodinu, zjavne odtrhnutí od skutočných problémov ľudí, nie je príčinou rozpadu rodín. Nepáči sa mi preto prezentácia účasti na referende, ako podiel na ochrane rodiny.

Naša strana ma iné – praktické skúsenosti s bojom za ochranu rodiny. Oslovili nás nahnevaní rodičia mesta Ružomberok, ktorým zastupiteľstvo zdvihlo poplatok za dieťa v škôlke z 13 na 20 eur. Boli sme pritom jediní ľudia, ktorí sa týmto problémom začali zaoberať a už chystáme proti reakciu.

V rámci nášho fondu solidarity sme poslali humanitárnu pomoc viacerým kapitalizmom zbedačovaným rodinám. V prvom rade si ako marxisticko-leninská strana uvedomujeme, že skutočnou hrozbou pre rodinu je kapitalistické zriadenie, založené na vykorisťovaní človeka človekom, na vykorisťovaní národa národom. Je založené na tom, že človek je príveskom anarchie trhu, človek slúži stroju a nie stroj človeku. A preto, zatiaľ čo zo svojho života nedokážem uviesť príklad rodiny rozloženej pre existenciu a nároky homosexuálnej menšiny, viem uviesť množstvo rodín, ktoré sú pre anarchiu trhu, nezamestnanosť a úžeru vo veľmi zlom stave a po niekoľkých rozvodoch.

Viem uviesť deti, ktoré celé mesiace nevidia svojho otca, ktorý pracuje na stavbe v cudzej krajine, alebo matku, ktorá utiera zadky rakúskym a nemeckým dôchodcom. Keďže pracujem v montážnej firme, dokážem uviesť množstvo príkladov rozvodov a rozpadov manželstva pre pracovné povinnosti.

Ďalej dokážem uviesť množstvo príkladov, ako mladí ľudia nemôžu rodinu ani založiť, nakoľko na to nie sú materiálne zabezpečení a zatiaľ čo moji rodičia už dávno žili vo vlastnom a mali mňa, dnes sa množstvo mladých ľudí tlačí v rodičovských domoch či bytoch. Pokiaľ majú to šťastie, že majú prácu na TPP a dostanú hypotéku, úžernícke banky z nich vyžmýkajú tisíce eur za niečo, čo má byť samozrejmosťou. Ja som napríklad len za poskytnutie úveru musel zaplatiť poplatok 400 € – v podstate za to, že banke ešte zaplatím tisíce, ktoré si budem musieť riadne odpracovať.Úžernícke banky teda okrádajú rodiny o značné časti z beztak úbohých platov a z lepších platov robia platy priemerné. Nedostatok prostriedkov má opäť podstatne väčší vplyv na rozklad rodiny, ako homosexuáli. A takto by sa dalo pokračovať.

Preto skutočné referendum za rodinu by som si predstavoval inak, napr. 1. Ste za tvorbu pracovných miest rovnomerne vo všetkých regiónoch Slovenska a za adekvátnu mzdu? 2. Ste za riadne dodržiavanie pracovnej doby a dĺžky turnusu? 3. Ste za mladomanželské nenávratné pôžičky a dostupnú bytovú výstavbu? 4. Ste za znárodnenie hospodárstva, ktoré zabezpečí obyvateľstvu dostupné služby, sociálnu starostlivosť, voľný čas, zdravotníctvo a školstvo?

Na mieste starostu či správcu stránky by som však druhú časť môjho listu uviedol na svojej osobnej stránke, rozhodne však nie na oficiálnej stránke obce. Tam by som si vykonal len svoju povinnosť informovať občanov. S pozdravom Stanislav Pirošík obyvateľ obce predseda

VZDOR-strana práce VD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *